# YB01KW01-5C12-JB
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** YB01KW01-5C12-JB
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/yb01kw01-5c12-jb
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/yb01kw01-5c12-jb#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 20mA
- **Lamp Color:** Red
- **Lens Color:** Red
- **Lens Size:** 15.00mm
- **Lens Style:** Square with Flat Top
- **Lens Transparency:** Diffused
- **Panel Cutout Dimensions:** 0.63" (16.00mm)
- **Panel Cutout Shape:** Round
- **Ratings:** DC
- **Termination Style:** Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
- **Type:** LED
- **Voltage:** 12V