# XZFAMOK10A2
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** XZFAMOK10A2
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/xzfamok10a2
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/xzfamok10a2#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Orange
- **Common Pin:** Common Anode
- **Current:** 10mA
- **Digit:** 0.40" (10.16mm)
- **Display Type:** 14-Segment, Alphanumeric
- **Millicandela Rating:** 13mcd
- **Number of Characters:** 2
- **Power Dissipation (Max):** 75mW
- **Size:** 0.748" H x 0.740" W x 0.148" D (19.00mm x 18.80mm x 3.75mm)
- **Voltage:** 2V