# XXGBPLNAOF-25.000000
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** XXGBPLNAOF-25.000000
- **Manufacturer:** Taitien Electronics
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Crystals
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/xxgbplnaof-25-000000
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/xxgbplnaof-25-000000#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/16/64/-1/1664-1442-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **ESR (Equivalent Series Resistance):** 60 Ω
- **Frequency:** 25 MHz
- **Frequency Stability:** ±15ppm
- **Frequency Tolerance:** ±10ppm
- **Height:** 0.035" (0.90mm)
- **Load Capacitance:** 18pF
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Mode:** Fundamental
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)