Part Number: XW6T-COM1.5X8BL Manufacturer: Omron Category: Terminal Blocks Subcategory: Specialized Product URL: https://distyparts.com/product/xw6t-com1-5x8bl RFQ URL: https://distyparts.com/product/xw6t-com1-5x8bl#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/70/65/02/7065024-236-XW6T-COM1.5X8BL-ND.pdf Summary: XW6T-COM1.5X8BL is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Omron and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: XW6T-COM1.5X8BL is a specialized from Omron. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current: 17.5 A Mounting Type: DIN Rail Number of Levels: 1 Number of Positions: 8 Terminal: 9.2mm Termination Style: Push In, Spring Type: Middle Voltage: 500 V Wire Gauge or Range: 1.5mmツイ Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/omron Category Page: https://distyparts.com/category/connectors-interconnects/terminal-blocks/specialized Canonical URL: https://distyparts.com/product/xw6t-com1-5x8bl