# XUL535312.500000X
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** XUL535312.500000X
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/xul535312-500000x
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/xul535312-500000x#rfq
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 97mA
- **Frequency:** 312.5 MHz
- **Frequency Stability:** ±50ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.047" (1.20mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 70°C
- **Output:** LVDS
- **Size:** 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 3.3V