# XUL525156.250000X
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** XUL525156.250000X
- **Manufacturer:** Renesas
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/xul525156-250000x
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/xul525156-250000x#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 90mA
- **Frequency:** 156.25 MHz
- **Frequency Stability:** ±50ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.047" (1.20mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 70°C
- **Output:** LVDS
- **Size:** 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 2.5V