Part Number: XTCLH49M152CHJA5P0 Manufacturer: Murata Manufacturing Co., Ltd. Category: Crystals, Oscillators, Resonators Subcategory: Oscillators Product URL: https://distyparts.com/product/xtclh49m152chja5p0 RFQ URL: https://distyparts.com/product/xtclh49m152chja5p0#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/49/0-/XT/490-XTCLH49M152CHJA5P0DKR-ND.pdf Summary: XTCLH49M152CHJA5P0 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Murata Manufacturing Co., Ltd. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: XTCLH49M152CHJA5P0 is a oscillators from Murata Manufacturing Co., Ltd.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Base Resonator: Crystal Current: 6mA Frequency: 49.152 MHz Frequency Stability: 卤280ppb Height: 0.059" (1.50mm) Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Output: CMOS Size: 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) Type: VCTCXO Voltage: 3.3V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/murata-manufacturing-co-ltd Category Page: https://distyparts.com/category/crystals-oscillators-resonators/oscillators Canonical URL: https://distyparts.com/product/xtclh49m152chja5p0