# XNCLH49M152CHJA7P0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** XNCLH49M152CHJA7P0
- **Manufacturer:** Murata Manufacturing Co., Ltd.
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/xnclh49m152chja7p0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/xnclh49m152chja7p0#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 6mA
- **Frequency:** 49.152 MHz
- **Frequency Stability:** 卤280ppb
- **Height:** 0.059" (1.50mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** CMOS
- **Size:** 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
- **Type:** TCXO
- **Voltage:** 3.3V