# XLP73V153.250000I
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** XLP73V153.250000I
- **Manufacturer:** Renesas
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/xlp73v153-250000i
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/xlp73v153-250000i#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 120mA
- **Frequency:** 153.25 MHz
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.057" (1.45mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** LVPECL
- **Size:** 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- **Type:** VCXO
- **Voltage:** 3.3V