# XLP730156.250000I
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** XLP730156.250000I
- **Manufacturer:** Renesas
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/xlp730156-250000i
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/xlp730156-250000i#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/74/10/08/7410089-631-1277-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 120mA
- **Frequency:** 156.25 MHz
- **Frequency Stability:** ±100ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.055" (1.40mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** LVPECL
- **Size:** 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 3.3V