# XLL52V297.000000I
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** XLL52V297.000000I
- **Manufacturer:** Renesas
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/xll52v297-000000i
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/xll52v297-000000i#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 44mA
- **Frequency:** 297 MHz
- **Frequency Stability:** ±100ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.047" (1.20mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** LVDS
- **Size:** 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
- **Type:** VCXO
- **Voltage:** 2.5V