# XL7ED8K5OI-111YXC-32M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** XL7ED8K5OI-111YXC-32M
- **Manufacturer:** YXC
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Crystals
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/xl7ed8k5oi-111yxc-32m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/xl7ed8k5oi-111yxc-32m#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **ESR (Equivalent Series Resistance):** 80 Ω
- **Frequency:** 32 MHz
- **Frequency Stability:** ±10ppm
- **Height:** 0.020" (0.50mm)
- **Load Capacitance:** 12pF
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Mode:** Fundamental
- **Size:** 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)