# XL25W-TO3P-25-20-1
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** XL25W-TO3P-25-20-1
- **Manufacturer:** t-Global Technology
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Heat Sinks
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/xl25w-to3p-25-20-1
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/xl25w-to3p-25-20-1#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Attachment Method:** Thermal Tape, Adhesive (Included)
- **Fin Height:** 0.039" (1.00mm)
- **Length:** 0.984" (25.00mm)
- **Material:** Ceramic
- **Package Cooled:** TO-3P
- **Shape:** Rectangular
- **Type:** Heat Spreader
- **Width:** 0.787" (20.00mm)