# XL25D-TO247-22-17-0.64
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** XL25D-TO247-22-17-0.64
- **Subcategory:** Heat Sinks
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/xl25d-to247-22-17-0-64
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/xl25d-to247-22-17-0-64#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Fin Height:** 0.025" (0.64mm)
- **Length:** 0.866" (22.00mm)
- **Material:** Ceramic
- **Package Cooled:** TO-247
- **Shape:** Rectangular
- **Type:** Heat Spreader
- **Width:** 0.669" (17.00mm)