# XL25-15-15-5
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** XL25-15-15-5
- **Manufacturer:** t-Global Technology
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Heat Sinks
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/xl25-15-15-5
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/xl25-15-15-5#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Fin Height:** 0.197" (5.00mm)
- **Length:** 0.591" (15.00mm)
- **Material:** Ceramic
- **Package Cooled:** Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
- **Shape:** Square
- **Type:** Heat Spreader
- **Width:** 0.591" (15.00mm)