# XH722-032.0M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** XH722-032.0M
- **Manufacturer:** Connor Winfield
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/xh722-032-0m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/xh722-032-0m#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 10mA
- **Frequency:** 32 MHz
- **Frequency Stability:** ±50ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.059" (1.50mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Output:** LVCMOS
- **Size:** 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 2.5V