# XEC24E3-03GR1
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** XEC24E3-03GR1
- **Manufacturer:** TTM Technologies, Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Directional Coupler
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/xec24e3-03gr1
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/xec24e3-03gr1#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** General Purpose
- **Coupler Type:** Standard
- **Frequency:** 2.4GHz ~ 2.5GHz
- **Insertion Loss:** 0.15dB
- **Isolation:** 23dB
- **Power:** 300W