# XC32M4-30.000-F12NLDTK
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** XC32M4-30.000-F12NLDTK
- **Manufacturer:** Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Crystals
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/xc32m4-30-000-f12nldtk
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/xc32m4-30-000-f12nldtk#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **ESR (Equivalent Series Resistance):** 40 Ω
- **Frequency:** 30 MHz
- **Frequency Stability:** ±20ppm
- **Frequency Tolerance:** ±10ppm
- **Height:** 0.031" (0.80mm)
- **Load Capacitance:** 12pF
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Mode:** Fundamental
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)