# XB24CZ7UIS-004
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** XB24CZ7UIS-004
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/xb24cz7uis-004
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/xb24cz7uis-004#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/58/04/14580469-602-1192-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Antenna Not Included, U.FL
- **Current:** 28mA ~ 45mA
- **Data Rate:** 1Mbps
- **Frequency:** 2.4GHz
- **Modulation:** DSSS
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Power:** 8dBm
- **Protocol:** Zigbee庐
- **RF Family:** 802.15.4
- **Sensitivity:** -100dBm
- **Serial Interfaces:** SPI, UART
- **Utilized IC:** EM357
- **Voltage:** 2.1V ~ 3.6V