# X6SFEININF-100.000000
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** X6SFEININF-100.000000
- **Manufacturer:** Taitien Electronics
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Crystals
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/x6sfeininf-100-000000
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/x6sfeininf-100-000000#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **ESR (Equivalent Series Resistance):** 120 Ω
- **Frequency:** 100 MHz
- **Frequency Tolerance:** ±4ppm
- **Height:** 0.220" (5.60mm)
- **Load Capacitance:** Series
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Operating Mode:** 3rd Overtone
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.402" Dia (10.20mm)