# X49ST2-24.000-F20LLHPK
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** X49ST2-24.000-F20LLHPK
- **Manufacturer:** Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Crystals
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/x49st2-24-000-f20llhpk
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/x49st2-24-000-f20llhpk#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **ESR (Equivalent Series Resistance):** 30 Ω
- **Frequency:** 24 MHz
- **Frequency Stability:** ±20ppm
- **Frequency Tolerance:** ±20ppm
- **Height:** 0.138" (3.50mm)
- **Load Capacitance:** 20pF
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Operating Mode:** Fundamental
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 70°C
- **Size:** 0.435" L x 0.183" W (11.05mm x 4.65mm)