# X24-019PKC-R
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** X24-019PKC-R
- **Manufacturer:** Digi
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/x24-019pkc-r
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/x24-019pkc-r#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** ISM
- **Data Rate (Max):** 19.2kbps
- **Frequency:** 2.4GHz ~ 2.4835GHz
- **Function:** Transceiver, Modem
- **Interface:** RS-232, RS-485
- **Modulation or Protocol:** FHSS, FSK
- **Power:** 17dBm (50mW)