# WTB4-3P3264S30
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** WTB4-3P3264S30
- **Manufacturer:** Sick Inc.
- **Category:** Sensors, Transducers
- **Subcategory:** Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/wtb4-3p3264s30
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/wtb4-3p3264s30#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adjustment Type:** Adjustable
- **Cable Length:** 3.937" (100.00mm)
- **Connection Method:** Cable with Connector
- **Ingress Protection:** IP67
- **Light Source:** Red (650nm)
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 60°C (TA)
- **Output Configuration:** PNP
- **Response Time:** 500µs
- **Sensing Distance:** 0.157" ~ 5.906" (4mm ~ 150mm)
- **Sensing Method:** Proximity
- **Voltage:** 10V ~ 30V