# WRM0204C-160RFI
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** WRM0204C-160RFI
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/wrm0204c-160rfi
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/wrm0204c-160rfi#rfq
- **Number of Terminations:** 2
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Power (Watts):** 0.25W, 1/4W
- **Resistance:** 160 Ω
- **Size:** 0.061" Dia x 0.146" L (1.55mm x 3.70mm)
- **Supplier Device Package:** 0204
- **Temperature Coefficient:** ±50ppm/°C
- **Tolerance:** ±1%