# WRB1205S-1WR2
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** WRB1205S-1WR2
- **Manufacturer:** MORNSUN
- **Category:** Power Supplies - Board Mount
- **Subcategory:** DC DC Converters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/wrb1205s-1wr2
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/wrb1205s-1wr2#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** ITE (Commercial)
- **Approval Agency:** CE
- **Current:** 200mA
- **Efficiency:** 77%
- **Features:** Remote On/Off
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Outputs:** 1
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Power (Watts):** 1 W
- **Size:** 0.87" L x 0.37" W x 0.47" H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm)
- **Standard Number:** 62368-1
- **Type:** Isolated Module
- **Voltage:** 9V