# WR9QZ900USBCIM(R6B)
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** WR9QZ900USBCIM(R6B)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/wr9qz900usbcim-r6b
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/wr9qz900usbcim-r6b#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Medical
- **Approval Agency:** CB, CCC, cETLus, EAC, FCC, LPS, PSE, RCM, Ukraine, VCCI, WEEE
- **Cord Length:** 59" (1.50m)
- **Current:** 3A, 3A, 2A, 1.5A, 1.2A, 1.19A, 900mA
- **Efficiency:** Level VI, CoC Tier 2
- **Form:** Wall Mount (Class II)
- **Input Connector:** Multi-Blade
- **Input Type:** Cord, Multi-Blade (Sold Separately)
- **No Load Power Consumption:** 75mW (Max)
- **Operating Temperature:** -10°C ~ 40°C
- **Output Connector:** USB C Receptacle
- **Power (Watts):** 18 W
- **Size:** 2.91" L x 1.71" W x 1.45" H (74.0mm x 43.5mm x 36.8mm)
- **Standard Number:** 60601-1
- **Voltage:** 5V, 5.8V, 9V, 12V, 15V, 15.1V, 20V