# WR9QR600T00NAIMR6B
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** WR9QR600T00NAIMR6B
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/wr9qr600t00naimr6b
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/wr9qr600t00naimr6b#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/12/71/43/12714326-1939-1582-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
- **Cord Length:** 59" (1.50m)
- **Current:** 600mA
- **Efficiency:** Level VI
- **Form:** Wall Mount (Class II)
- **Input Connector:** Multi-Blade (Sold Separately)
- **Input Type:** Multi-Blade (Sold Separately)
- **No Load Power Consumption:** 75mW (Max)
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 40°C
- **Output Connector:** Barrel Plug Kit, (1.3mm x 3.5mm, 2.1mm x 5.5mm, 2.5mm x 5.5mm)
- **Power (Watts):** 18 W
- **Region Utilized:** International
- **Size:** 2.91" L x 1.71" W x 1.45" H (74.0mm x 43.5mm x 36.8mm)
- **Standard Number:** 1310; 60335-1; 60601-1-11; 60601-1-2; 60950-1; 61558-1; 62368-1
- **Voltage:** 30V