# WR9QI750CCPNNAR6B
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** WR9QI750CCPNNAR6B
- **Manufacturer:** GlobTek, Inc.
- **Category:** Power Supplies - ExternalInternal (Off-Board)
- **Subcategory:** AC DC Desktop, Wall Adapters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/wr9qi750ccpnnar6b
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/wr9qi750ccpnnar6b#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/12/71/72/12717239-1939-1570-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** ITE (Commercial)
- **Approval Agency:** BSMI, CB, CCC, CE, cULus, EAC, FCC, LPS, PSE, RCM, UKRSepro, VCCI
- **Cord Length:** 59" (1.50m)
- **Current:** 750mA
- **Efficiency:** Level VI
- **Form:** Wall Mount (Class II)
- **Input Connector:** Multi-Blade (Sold Separately)
- **Input Type:** Multi-Blade (Sold Separately)
- **No Load Power Consumption:** 75mW (Max)
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 40°C
- **Output Connector:** Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
- **Polarization:** Positive Center
- **Power (Watts):** 18 W
- **Region Utilized:** International
- **Size:** 2.91" L x 1.71" W x 1.34" H (74.0mm x 43.5mm x 34.0mm)
- **Standard Number:** 60950-1; 62368-1
- **Voltage:** 24V