# WR9QD666KRPNREG2486
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** WR9QD666KRPNREG2486
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/wr9qd666krpnreg2486
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/wr9qd666krpnreg2486#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** ITE (Commercial)
- **Approval Agency:** CB, CCC, CE, UL
- **Cord Length:** 72" (1.83m)
- **Current:** 666mA
- **Efficiency:** Level IV
- **Form:** Wall Mount (Class II)
- **Input Connector:** CEE 7/16
- **Input Type:** Fixed Blade
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 40°C
- **Output Connector:** Barrel Plug R/A, 1.3mm I.D. x 3.5mm O.D. x 12.0mm
- **Polarization:** Positive Center
- **Power (Watts):** 5.9 W
- **Region Utilized:** Europe
- **Size:** 2.52" L x 1.59" W x 1.24" H (64.0mm x 40.5mm x 31.5mm)
- **Voltage:** 9V