# WR11-M900-DE1-XB
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** WR11-M900-DE1-XB
- **Manufacturer:** Digi
- **Category:** Networking Solutions
- **Subcategory:** Gateways, Routers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/wr11-m900-de1-xb
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/wr11-m900-de1-xb#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/11/18/18/11181807-602-2160-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** LTE
- **Data Rate (Max):** 10Mbps
- **Frequency:** 800MHz, 850MHz, 900MHz, 1.9GHz, 2.1GHz