# WQCF2012FHM121PB
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** WQCF2012FHM121PB
- **Manufacturer:** Walsin Technology
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/wqcf2012fhm121pb
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/wqcf2012fhm121pb#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 330mA
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 350mOhm
- **Filter Type:** Signal Line
- **Height (Max):** 0.055" (1.40mm)
- **Impedance @ Frequency:** 120 Ω @ 100 MHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 2
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Size:** 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
- **Voltage Rating:** 50V