# WMX67D-8A1-VF1-610-N-01-H
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** WMX67D-8A1-VF1-610-N-01-H
- **Manufacturer:** WITHWAVE CO LTD
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/wmx67d-8a1-vf1-610-n-01-h
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/wmx67d-8a1-vf1-610-n-01-h#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **2nd Connector:** 1.85mm Jack
- **2nd Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **2nd Contact Gender:** Female
- **Cable Impedance:** 50 Ω
- **Cable Type:** 0.047" Flexible Cable
- **Color:** Blue
- **Frequency:** 67 GHz
- **Length:** 24.02" (610.00mm)
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Overall Impedance:** 50 Ω