# WLBD4532K2U800PP
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** WLBD4532K2U800PP
- **Manufacturer:** Walsin Technology
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Ferrite Beads and Chips
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/wlbd4532k2u800pp
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/wlbd4532k2u800pp#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 800mA
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 400mOhm
- **Height (Max):** 0.069" (1.75mm)
- **Impedance @ Frequency:** 80 Ω @ 100 MHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 1
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)