# WLAW360X180L11PWMQ
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** WLAW360X180L11PWMQ
- **Manufacturer:** Banner Engineering Corporation
- **Category:** Industrial Automation and Controls
- **Subcategory:** Industrial Lighting - Task Lighting
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/wlaw360x180l11pwmq
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/wlaw360x180l11pwmq#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Approval Agency:** CE, cULus
- **Features:** Dimmable
- **Housing Material:** Polybutylene Terephthalate (PBT)
- **Illumination Color:** White, Cool
- **Ingress Protection:** IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
- **Length:** 14.17" (360.0mm)
- **Lens Type:** Flat, Clear
- **Luminous Flux:** 2200lm
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 50°C
- **Profile (W x H):** 7.09" x 1.02" (180.0mm x 25.8mm)
- **Termination Style:** Connector (M12)
- **Voltage:** 12 ~ 30VDC