# WLA26P-34162100A00
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** WLA26P-34162100A00
- **Manufacturer:** Sick Inc.
- **Category:** Sensors, Transducers
- **Subcategory:** Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/wla26p-34162100a00
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/wla26p-34162100a00#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/69/37/14693726-1882-1614-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Adjustment Type:** Adjustable
- **Cable Length:** 10.630" (270.00mm)
- **Connection Method:** Cable with Connector
- **Ingress Protection:** IP66, IP67
- **Light Source:** Red (635nm)
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 60°C
- **Output Configuration:** Push-Pull, NPN/PNP
- **Response Time:** 500µs
- **Sensing Distance:** 0' ~ 59.10' (0 ~ 18m)
- **Sensing Method:** Retroreflective
- **Voltage:** 10V ~ 30V