# WIP322512A-R47MLDG
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** WIP322512A-R47MLDG
- **Manufacturer:** INPAQ Technology Co., Ltd
- **Category:** Inductors, Coils, Chokes
- **Subcategory:** Fixed Inductors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/wip322512a-r47mldg
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/wip322512a-r47mldg#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 7A
- **Current Rating (Amps):** 5.2 A
- **DC Resistance (DCR):** 19mOhm Max
- **Height:** 0.047" (1.20mm)
- **Inductance:** 470 nH
- **Material:** Iron Powder
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C
- **Shielding:** Shielded
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- **Supplier Device Package:** 1210
- **Tolerance:** Â±20%