# WG-80S20020010
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** WG-80S20020010
- **Manufacturer:** AMEC Thermasol
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/wg-80s20020010
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/wg-80s20020010#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Gray
- **Material:** Silicone
- **Outline:** 200.00mm x 200.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 8.0W/m-K
- **Thermal Resistivity:** 0.29°C/W
- **Thickness:** 0.0394" (1.000mm)