# WG-80NS20020010
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** WG-80NS20020010
- **Manufacturer:** AMEC Thermasol
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/wg-80ns20020010
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/wg-80ns20020010#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** White, Off
- **Material:** Non-Silicone
- **Outline:** 200.00mm x 200.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 8.0W/m-K
- **Thickness:** 0.0394" (1.000mm)