# WG-60NS20020030
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** WG-60NS20020030
- **Manufacturer:** AMEC Thermasol
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/wg-60ns20020030
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/wg-60ns20020030#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Pink
- **Material:** Non-Silicone
- **Outline:** 200.00mm x 200.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 6.0W/m-K
- **Thickness:** 0.118" (3.00mm)