Part Number: WDMP.2458.A Manufacturer: Taoglas Limited Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/wdmp-2458-a RFQ URL: https://distyparts.com/product/wdmp-2458-a#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/14/50/03/14500339-931-1614-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/50/03/14500339-931-1614-ND.jpg Summary: WDMP.2458.A is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Taoglas Limited and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: WDMP.2458.A is a rf antennas from Taoglas Limited. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: Ceramic Patch Applications: Wi-Fi Frequency (Center: 2.45GHz, 5.5GHz Frequency Group: UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz) Frequency Range: 2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz Gain: 5.5dBi, 7.3dBi Height (Max): 0.278" (7.07mm) Mounting Type: Adhesive Number of Bands: 2 Power: 10 W RF Family: WiFi Return Loss: -6dB, -7dB Termination: SMA Female Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/taoglas-limited Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/wdmp-2458-a