# WCM 4532F2SF-421T32-HI
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** WCM 4532F2SF-421T32-HI
- **Manufacturer:** TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/wcm-4532f2sf-421t32-hi
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/wcm-4532f2sf-421t32-hi#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 3.2A
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 55mOhm
- **Height (Max):** 0.118" (3.00mm)
- **Impedance @ Frequency:** 420 Ω @ 100 MHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 2
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C
- **Size:** 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- **Voltage Rating:** 50V