Part Number: WCM 1513FASV-701-LM Manufacturer: TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. Category: Filters Subcategory: Common Mode Chokes Product URL: https://distyparts.com/product/wcm-1513fasv-701-lm RFQ URL: https://distyparts.com/product/wcm-1513fasv-701-lm#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/86/96/97/8696974-4816-WCM7060FASF-101-LMTR-ND.jpg Summary: WCM 1513FASV-701-LM is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: WCM 1513FASV-701-LM is a common mode chokes from TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current Rating (Max): 10A DC Resistance (DCR) (Max): 5mOhm Filter Type: Power Line Height (Max): 0.236" (6.00mm) Impedance @ Frequency: 700 Ω @ 100 MHz Mounting Type: Surface Mount Number of Lines: 2 Operating Temperature: -40°C ~ 125°C Ratings: AEC-Q200 Size: 0.591" L x 0.512" W (15.00mm x 13.00mm) Voltage Rating: 125V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/tai-tech-advanced-electronics-co-ltd Category Page: https://distyparts.com/category/filters/common-mode-chokes Canonical URL: https://distyparts.com/product/wcm-1513fasv-701-lm