Part Number: W3312G0200 Manufacturer: Pulse Electronics Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/w3312g0200 RFQ URL: https://distyparts.com/product/w3312g0200#rfq Summary: W3312G0200 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Pulse Electronics and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: W3312G0200 is a rf antennas from Pulse Electronics. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: PCB Trace Applications: ISM Features: Cable - 200mm Frequency (Center: 895.5MHz Frequency Group: UHF (300MHz ~ 1GHz) Frequency Range: 863MHz ~ 928MHz Gain: 0.8dBi Height (Max): 2.953" (75.00mm) Mounting Type: Adhesive Number of Bands: 1 RF Family: General ISM Return Loss: -8dB Termination: SMA Male Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/pulse-electronics Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/w3312g0200