# W3312G0200
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** W3312G0200
- **Manufacturer:** Pulse Electronics
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/w3312g0200
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/w3312g0200#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** PCB Trace
- **Applications:** ISM
- **Features:** Cable - 200mm
- **Frequency (Center:** 895.5MHz
- **Frequency Group:** UHF (300MHz ~ 1GHz)
- **Frequency Range:** 863MHz ~ 928MHz
- **Gain:** 0.8dBi
- **Height (Max):** 2.953" (75.00mm)