# W2P15X7F04-U150D3B0T
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** W2P15X7F04-U150D3B0T
- **Manufacturer:** Kyocera AVX
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/w2p15x7f04-u150d3b0t
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/w2p15x7f04-u150d3b0t#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** PCB Trace
- **Applications:** Wi-Fi
- **Features:** Cable - 150mm
- **Frequency (Center:** 5.5GHz, 6.525GHz
- **Frequency Group:** SHF (f > 4GHz)
- **Frequency Range:** 5.15GHz ~ 5.85GHz, 5.925GHz ~ 7.125GHz
- **Gain:** 4.3dBi, 3.9dBi
- **Height (Max):** 0.016" (0.40mm)