# VS-F-XLR-20-CW-24V
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** VS-F-XLR-20-CW-24V
- **Manufacturer:** LED Lighting Inc
- **Category:** Optoelectronics
- **Subcategory:** LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/vs-f-xlr-20-cw-24v
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/vs-f-xlr-20-cw-24v#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **CCT (K):** 6250K
- **CRI (Color Rendering Index):** 80
- **Color:** White, Cool
- **Configuration:** Linear Light Strip, Plug and Play
- **Features:** Dimming, IP50
- **Height:** 9.90mm
- **Lens Type:** Flat
- **Luminous Flux @ Current:** 349lm
- **Size:** 505.46mm L x 23.90mm W
- **Type:** LED Engine
- **Viewing Angle:** 90°
- **Voltage:** 24V