# VMTT32-26-5/16-55-ZN/5PK
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** VMTT32-26-5/16-55-ZN/5PK
- **Manufacturer:** J.W. Winco
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Bumpers, Feet, Pads, Grips
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/vmtt32-26-5-16-55-zn-5pk
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/vmtt32-26-5-16-55-zn-5pk#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Hardness:** 55 Shore A
- **Material:** Rubber
- **Mounting Type:** Screw Mount
- **Shape:** Cylindrical, Tapered
- **Size:** 1.260" Dia (32.00mm)
- **Thickness:** 1.024" (26.00mm)