# VMTT20-24-M6-55-Z/10PK
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** VMTT20-24-M6-55-Z/10PK
- **Manufacturer:** J.W. Winco
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Bumpers, Feet, Pads, Grips
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/vmtt20-24-m6-55-z-10pk
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/vmtt20-24-m6-55-z-10pk#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Hardness:** 55 Shore A
- **Material:** Rubber
- **Mounting Type:** Screw Mount
- **Shape:** Cylindrical, Tapered
- **Size:** 0.787" Dia (20.00mm)
- **Thickness:** 0.945" (24.00mm)