# VMTSC51-51-3/8-55-S
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** VMTSC51-51-3/8-55-S
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/vmtsc51-51-3-8-55-s
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/vmtsc51-51-3-8-55-s#rfq
- **Color:** Black
- **Hardness:** 55 Shore A
- **Size:** 2.008" Dia (51.00mm)
- **Thickness:** 2.007" (51.00mm)