# VMTSC30-20-M8-55-Z/10PK
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** VMTSC30-20-M8-55-Z/10PK
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/vmtsc30-20-m8-55-z-10pk
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/vmtsc30-20-m8-55-z-10pk#rfq
- **Color:** Black
- **Hardness:** 55 Shore A
- **Size:** 1.181" Dia (30.00mm)
- **Thickness:** 0.787" (20.00mm)